Zvukové knihy pro děti

22.09.2023

Knižní novinky od nakladatelství Svojtka začneme plejádou zvukovek – je to totiž úplná hitparáda! A jaké počiny se umístily na prvních příčkách?

Rozhodně Hlučná farma a Hlučná divočina. Tyto dvě zvukové knížky vynikají originálními živými ilustracemi. Vaše děti z nich nebudou moct spustit oči. Na každé stránce se toho odehrává tolik…

Na farmě děti prožijí celý den, od ranního probuzení kohoutem až do večera, kdy ze svých skrýší vylézají noční tvorové, aby si sehnali něco k snědku. Děti si přitom budou moct poslechnout deset různých zvuků a na obrázcích hledat tvory, kteří je vydávají. Hlučná divočina oproti tomu představí různá prostředí. Prozkoumejte s dětmi zvuky džungle, oceánu, savany i polárních oblastí.

Cesta za zvířaty kolem světa na vlně těch nejroztodivnějších zvuků začíná!

Poslouchejte a hledejte zvířata i dopravní prostředky

Trochu menší formát mají zvukovky, které jsou rovněž určeny menším dětem. Nejde v nich ani tak o poznávání nových věcí, jako spíš o hledání toho, co děti dobře znají a mají tááák rády. Poslechni si zvuk – rozlož obrázek – a najdi toho, kdo jej vydává. Je to tak prostá, bezvadná aktivita! Prckové si při ní upevní slovní zásobu a zabaví se. Tato zvuková leporela se jmenují Dívej se a poslouchej, jedno se zaměřuje na Zvířata, druhé na Vozidla. Klasická témata, která děti nikdy neomrzí.

A do třetice zvukovky. Nová série, která je na pomezí dvou výše zmíněných. Přináší nejen spoustu zajímavých poznatků ze světa zvířat, ale také zajímavých aktivit na hledání tvorů schovaných ve velkých obrázkových scenériích. Ve zvukových knihách Poslouchej a hledej si děti procvičí i počítání. Najdou v lese tři lišky a na horách dva orly? Takové a podobné úkoly skýtá knížka Poslouchej a hledej Zvířata. V každém prostředí čeká také jedna zvuková hádanka: Jaké zvíře vydává tento zvuk?

V poslední zvukovce z červencových novinek, Poslouchej a hledej Na farmě, zažijí malí čtenáři-posluchači plnohodnotné venkovské dobrodružství ve stodole, mezi drůbeží na dvorku i s králíky v záhonech. Zkrátka farma, jak má být – plná nejrůznějších zvířecích obyvatel a jejich zvuků.

Široká nabídka zvukových knížek, pojďte vybírat !