Přišel čas na kašičku

08.02.2023

Správná a pestrá výživa je základem pro zdraví a imunitu Vašeho miminka. Až 70 % buněk imunitního systému se nachází právě ve střevech a proto výživa hraje zásadní roli ve vývoji imunity. V období, kdy už pouze mlíčko nestačí, jsou ideální součástí jídelníčku všech malých strávníků kaše.

Kaše by neměly chybět v jídelníčku Vašeho miminka obzvláště v období zavádění příkrmů, protože respektují citlivé dětské zažívání a zároveň umožňují snadný přechod na pevnou stravu. Kaše jsou zdrojem zdravé energie, vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Výživné kojenecké mléčné kaše také obsahují kojenecké mléko, které má správný poměr bílkovin a tuků.

Kaše je vhodným způsobem zavádění obilovin do stravy. Je vhodné začínat s jemnými rýžovými nebo kukuřično-rýžovými a dále vybírat podle stáří dítěte varianty s hrubší texturou a různými příchutěmi. Dlouho také neotálejte s lepkem a podávejte jej nejpozději do ukončeného 7. měsíce, nejlépe v době, kdy je dítě ještě kojeno. Zavádění lepku do stravy by mělo být postupné, např. od malého množství po celou porci obilné lepkové kaše.

Kaše jsou vhodné především na noc, stejně tak je ale možné je zařadit do jídelníčku jako snídani, která dodá energii do začínajícího dne.

Jak vybrat správnou kaši?

  • Vyberte kaši dle věku vašeho dítěte a doporučení pediatra.
  • Přednost dejte těm speciálně určeným pro kojence a malé děti, které jsou bez přidaného cukru, konzervantů a barviv a řídí se nejpřísnějšími požadavky legislativy na kojeneckou a dětskou výživu.
  • Nebojte se experimentovat a zkoušejte různé příchutě.

Ochutnejte s námi kaše Plasmon