Připravte dětem na zahradě vodní ráj!

16.06.2019

Děti vodu milují a dokáží se v ní zabavit na celé hodiny. Pokud přemýšlíte, jak jim veselé chvíle bezpečným způsobem zajistit, přinášíme několik tipů!

Osvěžení v letních měsících poskytují jednoduché vodní skluzavky, které přikolíkujete k zemi a zapojíte k nim hadici. Jejich velkou výhodou je mobilita a skladnost. Lehce je tak umístíte do prostoru, kam máte dobrý výhled.

Nafukovací bazének pro nejmenší

Pro kojence jsou počátky plavání možné od 2 měsíců, po zahojení pupíku. Nejdříve doporučujeme miminko seznámit s vodou pod dohledem instruktora na tzv. Vaničkování, kde se naučíte s miminkem správně pohybovat. Od 12 měsíců můžete využít dětské bazénky s nafukovací stříškou pro nejmenší, která nabízí ochranu před sluncem. U veškerých nafukovacích atrakcí přihlédněte k maximální nosnosti doporučené výrobcem.

Jak udržet nafukovací bazénky čisté?

U nejmenších bazénků doporučujeme vodu pravidelně vyměňovat. Pokud nechcete, aby voda byla příliš studená, můžete zakoupit přenosný solární panel, který vodu ohřeje během několika minut.

Větší bazénky pro děti od 3 let lze čistit dezinfekčními tabletami. Pro objem vody 20-30 m3 postačí 1 tableta týdně. Další možnou variantou čištění vody v bazénku je filtrace. Pro malé bazénky s objemem do 8 m3 je vhodná kartušová. Pro bazény s větším objemem vody je doporučená písková filtrace, která bude efektivnější. Vznik nežádoucích řas urychluje i nerovný terén. Bazén proto musí být umístěn na maximálně rovné ploše, aby byla hladina vody rovnoměrná.