Jaký dáreček je vhodný k narození děťátka? Nepořizujte zbytečnosti.

15.12.2019

Narození zdravého děťátka je pro kažého rodiče, ale i nejbližší rodinu a přátele tím největším zázrakem Takový poklad by se měl na tomto světě také náležitě přivítat a to nejen radostnými pohledy, pohlazením či úsměvem, ale také pěkným a vhodným dárečkem. Pokud znáte rodiče dítěte blíže, většinou tušíte, co  by se jim pro miminko zamlouvalo a čeho se vyvarovat.  Pokud však do této skupiny nepatříte, nebo i přesto tápete nabídneme vám níže několik tipů na dárečky u kterých nemůžete šplánout vedle, protože kromě estetických kvalit disponují hlavně praktičností, což je základní pravidlo, které je při koupi potřeba dodržovat.


Dárkové koše pro miminka


Pokud si zvolíte možnost pořízení dárkového koše pro miminka darujete rodině v podstatě směsici základních potřeb pro miminko na jednom místě, což je určitě skvělá věc. Počítejte však, že ceny za ně se pohybují poměrně vysoko, rozmyslete si tedy, kolik chcete do dárku pro miminko investovat. Koše či vaničky v dárkovém balení bývají rozděleny na různé kategorie (dle pohlaví dítěte, období v roce, barev...). Pokud vás žádný z originálních dárkových košů nezaujme, ale přesto cítíte, že je to pro vás ta správná volba, nezoufejte! Pokud alespoň trošku oplýváte šikovností vyberte si předměty, které koše zpravidla obsahují a zkuste si je naaranžovat a zabalit sami. Vytvoříte si tak svůj originální koš přesně na míru.


Plenkové dorty

Plenkové dorty  jsou, co se dárků k narození dítěte týká, nestarnoucí ,,evergreen,,. Důvod je prostý, všechny miminka potřebují plenky a všichni rodiče mu je musí pořídit, což, zvláště v případě těch jednorázových, leze pěkně do peněz. Ve zkratce se tedy nemusíte bát, že by váš dar přišel na zmar. Jedinné úskalí může nastat, pokud mamince, která chce používat výhradně látkové pleny, koupíte dort z těch jednorázových, na to si dejte pozor a raději se předem informujte. V prodeji naleznete výrobky obou variant,  látkovky i jednorázovky, stačí si jen vybrat. Stejně jako v předchozím případě platí, že si dort můžete vyrobit i sami. Na internetu jistě naleznete spousty postupů jak na to. Váš dortíkový dárek tak nemusí obsahovat jen plenky, ale může ukrývat například poklad  v podobě dětské kosmetiky.


Dárkové soupravičky pro děti

Tento druh dárků je vhodný, jinak bychom vám ho zde neuváděli, je však nejvíce ošemetný, ihned vám vysvětlíme proč. Předně s jeho koupí vyčkejte až po narození miminka, nabízíme vám hned dva důvody. Třebaže technologie postoupila a rodiče dnes mohou znát pohlaví dítěte v předstihu, jistota přichází až po narození, protože i v dnešní době se může stát, že se lékaři zmýlí. (Ať malý Jiříček nenosí například růžové dupačky). S příchodem na svět se pojí ještě jeden bod a to velikost kupované soupravičky. V těhotenství sdělují mamince pouze váhu děťátka i ta je pouze odhadovaná, proto nepospíchejte s koupí.  Dalším podstatným bodem je znát vkus a názor rodičů, třebaže víte, že se přátelům narodila holčička s mírou 53 cm, ještě neznamená, že její rodiče potěšíte růžovou soupravičkou. Posledním úskalím je roční období, pokud se miminko narodilo v zimě, je nesmysl kupovat mu body s krátkými rukávy, nebo holčičkám letní šatičky v newborn velikostech. (Třebaže jsou krásné)


Milníkové kartičky

Posledním bodem jsou tzv. milníkové kartičky. Jedná se o kartičky, na kterých je uvedené najaký významný, nejačstěji časový  ( 1. měsíc) , nebo vývojový ( už se umím posadit) ,,milník,, v životě dítěte. Kartička se zpravidla pokládá vedle miminka z důvodu pořízení památeční fotografie. Starší děti mohou kartičku i držet. Na trhu jich je celá řada, v různých stylech, motivech či rozšířeních, najdeme také milníkové kartičky určené pro obobí těhotenství. (24. týden, už mi tluče srdíčko). Vhodný výběr je tak jen na vás.

VYVARUJTE SE POŘIZOVÁNÍ:

  • Velikých plyšáků: Rodičům pořídíte spíše velikou starost.
  • Dudlíků: Miminka jsou vybíravá a mají zpravidla svou oblíbenou značku, toto se týká i kojeneneckých lahví.