Jak připravit jedinečnou Baby shower?

25.07.2019

Baby shower neboli těhotenský večírek je oslavou pro maminku a její ještě nenarozené miminko. Oslavu příchodu miminka pořádá blízká kamarádka, nebo sestra. O tom, jak ji nejlépe připravit, čím vyzdobit a jaké dárky potěší nastávající maminku se dočtete v našem článku.

Kdy ji začít organizovat?

Oslava by měla proběhnout čtyři až šest týdnů před očekávaným příchodem miminka. Pořádá se ještě před narozením i z toho důvodu, aby měla maminka v šestinedělí klid na zotavení po porodu a miminko bylo v co největším klidu.

Typickým časem pro organizaci oslavy jsou dva měsíce před porodem. V tomto čase zkontaktujte hosty. Tradičně se muži baby shower neúčastní. Jedná se spíš o posezení mezi ženami, kde si sdělují příběhy z porodu či zkušenosti s dětmi.

Jak je to s dárky?

Předmětem oslavy je mimo jiné i to, aby měla nastávající maminka takto zajištěnou základní výbavičku pro novorozence. Případné dary by měly být zaměřené pro potřeby dítěte a rodičů. Vhodnou variantou je sestavení seznamu darů hostitelem, který má přehled, co kdo přinese a zajišťuje, aby se nesešlo více stejných darů. Aby nezmizelo kouzlo překvapení, můžete pořídit ještě drobnost, která maminku potěší. Takovým drobným dárkem mohou být milníkové kartičky

Pokud upřednostňujete osobité dárky, napište to. Své přání miminku nebo vtipný slogan můžete napsat fixami na textil a jimi ozdobit bodýčka.

Dárky nemusíte nutně kupovat nové. Věnujte například svou oblíbenou dětskou knihu.

Pokud nastávající maminka už základní vybavení doma má, vyrobte ji dárkové kartičky, v kterých jí každý z hostů nabídne nějakou službu, která rodičce usnadní první týdny po porodu. Například umytí oken, obstarání nákupu, nebo nabídka hlídání.

Pozvánka na baby shower

Oficiální pozvání by mělo proběhnout ze strany hostitele blízkému okruhu nastávající maminky. Součástí pozvání je datum, místo a čas akce, kontakt na hostitele či zmíněný dobrovolný seznam darů. Oslava může být překvapením, ale není to podmínkou.

Originalitě se meze nekladou

Koordinace je vhodná hlavně pro kreativní duše. Díky bohatému a pestrému sortimentu dekorací, vybavení a služeb, můžete uspořádat velkolepou oslavu, na kterou zúčastnění jen tak nezapomenou.

Balonková párty. Vyberte barevné, se třpytkami, ve tvaru miminka, dudlíku, dětské láhve či kočárku.

Dobroty stylově. Objednejte nebo upečte mini dortíky v modré či růžové barvě. Na cukrovinky můžete umístit dortové zápichy s obrázky miminek a jiných motivů. Na oslavu pro více hostů je vhodné připravit i dort.

Závěsné girlandy se jménem miminka jsou skvělou a osobitou dekorací.

Pro jedinečnou oslavu nezapomeňte na originální kelímky, ubrousky s dětským motivem, krabičky na výslužku, papírové korunky, papírové lampiony nebo konfety, kterými pozdravíte příchozí maminku.