Jak na dokonalý dětský pokojíček?

29.06.2019

Děti ve svém pokoji tráví nejvíce času. Je to jejich království na hraní, psaní úkolů i odpočívání. Přinášíme několik tipů, jak zařídit dětský pokoj snů, aby byl bezpečný, praktický a zároveň útulný.

Stabilní a sjednocený nábytek

Jednotný styl by měl tvořit základ příjemného prostředí. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro barevný, hnědý, nebo bílý nábytek. Veškeré vybavení by ale mělo vzájemně ladit základní barvou, stylem nábytku a měl by také "růst" s dítětem. Potřeby od miminka po školáky se velmi rychle mění. Myslete také na to, aby se vybavení mohlo bez větších investic snadno obměnit.

Funkce pokoje

V jedné místnosti je nutné skloubit prostor pro odpočinek, zábavu a později i školní povinnosti. Pokud máte v jedné místnosti dětí více, je funkčnost o to důležitější. Nábytek sestavte v závislosti na disproporcích dané místnosti. Kde se nachází okno, dveře, nebo zděné výklenky. Pokud přemýšlíte, jak využít atypický prostor pokoje, je vhodné umístění variabilních organizérů na hračky, dřevěných lavic, nebo úložných boxů, které zároveň slouží jako lavice k sezení. 

Bezpečné hračky

Nejlepší variantou jsou bezpečné edukační hračky. Zabavíte s nimi kojence i školáka. Dnes jich existuje celá řada. Můžete si vybrat z her zaměřující se na rozvoj motoriky, jako jsou hry s čísly a poznávání tvarů, nebo hry které posilují schopnost přemýšlení. Mezi takové patří labyrinty, leporela, vkládání předmětů či provlékání.

Útulný pokoj pro celou rodinu

Aby se v pokoji necítili dobře jen rodiče, ale především děti, drobný nábytek a doplňky vybírejte s nimi. Domácí bunkr nadchne kluky i holky. Pořiďte jim dětské teepee a hra na indiány dostane nový rozměr! Pokud v místnosti počítáte každý centimetr, zkombinujte do jednoho kusu nábytku více účelů. Teepee postel je praktická na spánek a kouzelná na pohled.