Souhrn článků

Určitě to znáte taky. Slzy, křik a miminko ne a ne usnout. Nejste v takové situaci sama, bohužel je to více než časté - ukážeme vám ale, jak miminko rychle a spolehlivě uspat. Základem správného a nerušeného spánku vašeho miminka je pravidelnost a řád. Není to však jen o tom miminko uspat, ale také mu dopřát kvalitní spánek, který zvláště...

Léto je pomalu na ústupu, přijde podzim a co nevidět také zima. Zimní období je často pro rodiče novorozenců velkou neznámou. Kladou si otázku "jak miminko obléct v zimě", přitom odpověď nemusí být vůbec složitá. Poradíme vám, jak obléknout malé miminko v zimě, tak aby se nenachladilo a zároveň se cítilo pohodlně. Pro miminko je velmi důležité, aby...

Udělat radost dárkem nadcházejícím rodičům může být poměrně složitý úkol. Je tradicí, že rodina a kamarádi dávají rodičům miminka dárky - a to většinou kojeneckou výbavu, velmi často oblečení. Dnešním trendem jsou užitečná, ale zároveň vtipná body, která patří mezi kojenecké potřeby, které miminko potřebuje ihned po narození. Pokud tedy hledáte...

Kočárek je bezpochyby jednou z nejdražších věcí výbavy pro miminko. Právě i proto by měl splňovat určité standardy, které rodiče od kočárku očekávají. Obecně jsou preference následující: kočárek by měl být hlavně bezpečný, praktický, ale i komfortní s hezkým designem. Řekněme si ale upřímně, že vybrat kvalitní kočárky není jednoduchá záležitost. Na...

Pokud se chystáte koupit výbavičku pro novorozence, ne vždy je jednoduché správně vybrat. Jestliže vybíráte pro své miminko, máte to jednodušší. Ovšem pokud chcete udělat radost budoucí mamince, musíte vybírat o to pečlivěji. Pro oba případy vám přinášíme jedinečný článek s tipy, aby vaše výbava pro miminko byla úžasným dárkem. Výbavičku pro...

Vybrat hračky pro miminka není vůbec jednoduchá záležitost. Naštěstí ale existují vodítka, díky kterým se ve výběru hračky pro děti nespleteme. Vybírat bychom měli hlavně podle věku, protože je to spolehlivý ukazatel, a právě i výrobci většinou vyrábí a nabízí hračky pro děti podle věku. Už si nemusíte lámat hlavu s tím, jakou hračku vybrat....

Bezpečnost by pro vás, ale stejně tak pro vaše miminko, měla být na prvním místě. Právě to je také důvod, proč si pořídit kvalitní a zároveň bezpečnou autosedačku. Nutnost v autě používat dětskou autosedačku nařizuje řidičům zákon - povinná je pro všechny děti, které váží méně než 36 kg nebo měří pod 150 cm. Dostupných je na trhu nespočet...

Výběr kojeneckého, ale ani dětského oblečení není jednoduchý. Příchod nového člena rodiny s sebou přináší radost, ale i starosti. Jedním z častých problémů je, jak vybrat kojenecké oblečení. Podle čeho se řídit, aby oblečení vyhovovalo miminku, ale zároveň aby se dobře pralo a dlouho vydrželo? Vybrat oblečení pro miminka není jednoduché. Právě...

Základní výbavu kočárku tvoří nezbytnosti, které zkrátka potřebujete k péči a pro bezpečný převoz miminka. Zároveň kočárek může obsahovat několik drobností, které vaši jízdu zpříjemní, nebo dají novorozenci komfort navíc. Které to jsou?

Před koupáním si připravte osušku, mycí prostředky, čistou plenku a oblečení. Optimální teplota pokoje pro koupání miminka je 22 až 24 °C. Voda ve vaničce by se měla pohybovat kolem přirozené teploty lidského těla, tedy v rozmezí 36 a 38 °C.

Miminko v prvních měsících života potřebuje intenzivní péči v mnoha směrech. Kromě výživy je důležitá také péče o citlivou pokožku, kterou prací a mycí prostředky velmi ovlivňují. Jak správně pečovat o dětské oblečení?

Zavádění masa do příkrmů by mělo probíhat nejdříve od ukončeného 7. měsíce. Maso zkombinujte s ostatními druhy, které dítě už zná. Snáze tak vyzkouší nová jídla. Příkrmy z masa a zeleniny podávejte najemno nakrájené či rozmixované. Přilijte trochu vývaru a dítěti budou více chutnat.

Měkká polstrovaná podložka pro spaní s mantinelem neboli hnízdečko, je oblíbené u rodičů i miminek. Vhodná jsou pro novorozence a ve větší velikosti i pro děti do 36 měsíců. K čemu slouží a jaké přináší výhody?

Od ukončeného 4. měsíce nastává senzitivní fáze, kdy začíná kojenec jevit zájem i o jiné možnosti stravy. Příkrm dítěti nabídněte od ukončeného 6. měsíce. Pokud miminko reaguje na vaše první pokusy odmítáním, klidně příkrmy odložte na 7. měsíc. Důležité je nenutit, pouze nabízet.

Svačinky pro děti musí být nutričně vyvážené a pravidelně podávané. Abyste zvýšila zájem o výživnou stravu dítěte, zkuste hravou přípravu pokrmů, u které se navíc společně zabavíte!

Baby shower neboli těhotenský večírek je oslavou pro maminku a její ještě nenarozené miminko. Oslavu příchodu miminka pořádá blízká kamarádka, nebo sestra. O tom, jak ji nejlépe připravit, čím vyzdobit a jaké dárky potěší nastávající maminku se dočtete v našem článku.

Výběr kočárku patří mezi nejdůležitější přípravy na příchod miminka. Během prvních let jej bude téměř denně využívat jak dítě, tak rodiče. Jak ale vybrat ten pravý? Připravili jsme tipy a rady, které vám s výběrem pomůžou.

Už se nám blíží termín porodu? Co budete potřebovat do porodnice, co všechno vzít s sebou? Jaké doklady, oblečení, léky, potřeby pro miminko? Pomůžeme Vám sestavit seznam důležitých věcí, které si přichystat.

Preferujete domácí přípravu dobrot pro děti, nebo jen hledáte originální sladkost na dětskou oslavu nebo dárek? Vyzkoušejte domácí želé bonbony bez barviv a konzervantů.

Přípravy na nového, nejmenšího člena rodiny vrcholí? Nezapomeňte na kvalitní výbavu do dětské postýlky, která zdaleka není jen o designu, ale především o funkčnosti.

Milý dárek, který potěší. To je sada speciálních kartiček, které vám pomohou zaznamenat důležité okamžiky neboli milníky vašeho děťátka. S kartami zachytíte první krok i první zoubek. Zároveň podporují hravost rodičů, takže milníkové kartičky jsou bezvadným dárkem pro rodiče v očekávání.

Výběr matrace je důležitý pro zdravý spánek i růst vašich dětí. V průběhu života se nároky na výběr té pravé matrace mohou lišit. Poradíme vám, jaké vlastnosti jsou důležité pro matrace do dětských postýlek a jaké jsou nejčastěji prodávané typy.