Souhrn článků

Plnotučné mléko obsahuje nejen tuk, který pro miminka představuje potřebný zdroj energie, ale i další biologicky důležité látky. Jeho konzumace nemá negativní vliv na hmotnost dětí. Maminky se proto nemusejí bát, že by kvůli tomu jejich miminka začala přibírat na váze. Naopak můžou využít všech skvělých vlastností, které plnotučné mléko nabízí.

Čaj z listů maliníku je přírodní lék, který se už po staletí užíval v tradičním porodnictví. Porodní asistentky ho v minulosti doporučovaly v posledních týdnech těhotenství pro hladký a bezbolestný porod.

Význam hraček je možné vypozorovat z nadšení a radosti dětí. Hraní obecně pomáhá batolatům v dosahování prvních úspěchů.

Vytvořte si vlastní originální ozdoby. Otisky rukou ze slaného těsta jsou skvělou aktivitou, kterou můžete dělat s dětmi během příprav na Vánoce. Vyrobit můžete Santu, elfa nebo soba. Děti Vám mohou pomáhat při výrobě těsta a hlavně je dle své fantazie zdobit! Budou rádi vtlačovat ruce do těsta a také je malovat.

Chcete na Vánoce vykouzlit svým andílkům úsměv na tváři? Darujte jim pod stromeček hračku, ze které budou mít nepopsatelnou radost. Ježíšek by měl nakupovat dárky včas a s rozvahou. Nevíte si ale rady co pořídit?

Fyzicky je každá maminka propojena s miminkem pomocí pupeční šňůry. Ta se po porodu přestřihne, ale kousek zůstává. Přesně o tento kousek je nutné správně pečovat a věnovat mu svoji pozornost. Kladete si otázku: Jak na to?

U malých dětí jsou běžně oblíbené hudební nástroje, mezi které patří tamburíny, bubínky, xylofony, kytary, rolničky a další řada. V tomto článku bychom Vám rádi objasnili, proč jsou pro děti důležité a jak pomáhají v jejich rozvoji.

Dětská pokožka je o 30% tenčí než dospělá. Je tedy mnohem náchylnější k podráždění. Mezi nepříjemné projevy narušení pokožky patří vyrážka, suchá kůže, ekzémy i drobné oděrky.

První měsíce s novým přírustkem rodiny jsou plné radosti a štěstí. Běžně je ale střídají probdělé noci a mrzuté proplakané dny.

Hledáte už dlouho fusak, který bude přesně podle Vašich představ a zároveň bude splňovat požadavky, které má? Na trhu se nachází nezpočetné množství modelů. Proto jsme pro Vás připravili praktické rady a tipy, které pomohou k vybrání toho správného.

Na trhu plen nenajdeme už jenom klasické bavlněné nebo flanelové pleny. Moderním trendem dnešní doby je bambusový materiál, který s sebou přináší hned několik pozitivních vlastností, díky kterým si ho oblíbíte i Vy.

První měsíce dítěte mohou výrazně ovlivnit a rozvíjet schopnosti a motoriku. Důležitým předpokladem ale je správný výběr hraček. Aspektem pro vybírání hraček jsou jednoznačně barvy, tvary a provedení.

K čemu odsávací lahve slouží a jak se používají jsme si vysvětlili minule, pokud jste článek ještě nečetla, můžete dodatečně ZDE. Dnes si řekneme jaké druhy odsávaček máme na trhu k dispozici a jaké jsou jejich výhody / nevýhody.

Kojení je optimální způsob, jak se "zbavovat" mateřského mléka. Existují ovšem situace, kdy to nemusí být možné. Mohou se vyskytnout problémy, které narušují kojení nebo zcela jiné důvody.

Jste kojící maminka vracející se do práce? Hledáte způsob, jak jít ven bez dítka v závěsu nebo jenom chcete krmit z lahvičky? Bezpochyby vás zajímá, jak bezpečně uschovat mateřské mléko, aby jste maximalizovaly jeho výživu a minimalizovaly plýtvání.

Určitě jste už někdy slyšeli o zdravotních účincích bezinky. Mnoho lidí co znám přísahali, že je ideální ji používat během chladné a chřipkové sezóny. Měli bychom ji ale dávat svým dětem?

Zabaleno a připraveno by jste měla mít zhruba měsíc před porodem. Neúprosně se tedy blíží 35. týden vašeho těhotenství a vy stále nevíte co si s sebou máte vzít? Je nejvyšší čas začít balit.

Jako každý rodič i my vám řekneme, že vymýšlení dětských aktivit může být občas dosti náročné. Pokud jsme zrovna omezeni pouze na vnitřní prostředí, bývá to ještě horší. Venku se mohou děti volně bavit i bez našeho zasahování. Takže co teď? Pokusíme se vymyslet co nejvíce aktivit pro děti,.

Dáte mi určitě za pravdu, že spánek je krásná věc. Dokud nemáme děti bereme ho jako samozřejmost. Po narození prvního miminka si ale všichni uvědomujeme, jak je spánek najednou nezbytnou a vyhledávanou součástí.

Každá prvorodička pozná nervozitu, pokud se blíží čas, kdy se bude muset o miminko starat sama doma. V porodnice sice pomáhají sestřičky, ale doma už je to vše na vás. Pečovat o novorozené miminko nebývá nejsnazší, protože je tak malinké a křehké. I přesto vše je to nekrásnější povinnost každé maminky.

V tomto článku vám pomůžeme zodpovědět otázku na téma, jak často navštěvovat dětského lékaře v období od narození po 18 měsíc. Bezproblémový vývoj a zdraví je totiž na prvním místě.

Zavedení dětské nemléčné výživy je hodně diskutované téma, neboť bývá často spojováno s postupným ukončováním kojení, nebo lépe řečeno, nastupuje ve chvíli, když už pouze mlíčko dítěti ke správnému vývoji nestačí. Názory na počátek podávání příkrmů se tedy různí ať už stan maminek, lékařů či laktačních poradkyň. Kdy nejdříve můžeme, nikoli však...

Když se vám narodí vaše milované miminko, nestává se pouze členem rodiny, ale také celé společnosti. Narození děťátka si zaslouží náležitou oslavu. V našich krajinách se nejčastěji jedná o obřad vítání občánků a pro věřící občany, křest. Je důležité si uvědomit, že oba tyto obřady jsou dobrovolné a nemusíte se jich účastnit, jsou to však velmi milé...

Jakmile naši broučci trošku povyrostou, mléčná výživa jim přestává stačit. Potřebujeme, aby si zvykala na běžnou stravu. První příkrmy dítěti podáváme po 4. měsíci a měly by být pouze jednosložkové tzn. kaše z jednoho druhu zeleniny. Doporučována bývá mrkev, protože je sladká a dítěti tak chutná, nesmíme ale zapomínat, že je těžká na žaludek a...

Jako by to bylo včera, kdy jste si hrdě odnášela z porodnice vaše dítě, a najednou se skláníte nad tímto článkem, protože je pro vás aktuální. Ano, vašemu maličkému už bude rok a vy si lámete hlavu, čím ho obdarovat v tak významný den jako jsou první narozeniny či blížící se Štědrý den. Při výběru dárku naší pozornosti jistě neuniknou...